Що робити, якщо ви прострочили займ в МФО

Виникнення прострочення по мікропозиці викликає паніку у більшісті боржників, які чули про методи роботи недобросовісних колекторів. Проте, проблема ця вирішується і важливо діяти правильно, щоб не допустити істотних переплат. У цьому матеріалі ми наведемо ТОП-7 порад для успішної виплати прострочених мікропозик від юристів і фінансових експертів.

Порадада № 1. Ініціюйте діалог з МФО

Вам необхідно вийти на контакт з мікрофінансово. організацією, перед якою у вас утворилася заборгованість. Прострочення позики в МФО призводить до підключення служби стягнення, ігнорувати дзвінки фахівців — помилкове рішення. Якщо ви не будете брати трубку, то співробітники організації постараються вийти на контакт з третіми особами — чи це в ваших інтересах?

При утворенні прострочення зателефонуйте в компанію і поясніть ситуацію. Дізнайтеся про наслідки невиплати позики в обумовлені терміни, а також про можливі варіанти виходу з ситуації (внесення часткової оплати, пролонгації, реструктуризації боргу). Якщо з якоїсь причини фахівець не захоче надавати вам інформацію по телефону, сміливо звертайтеся в компанію по електронній пошті з проханням надати інформацію щодо позики.

Порадада №2. оформіть пролонгацію

Пролонгувати (продовжити) займ варто в разі, якщо ви впевнені в його своєчасному погашенні в кінці терміну. Якщо ж ви опиняєтеся в «борговій ямі» і виплачуєте відсотки за кількома мікропозиками, не виплачуючи основний борг, то продовження буде не кращим рішенням. У даній ситуації необхідно гасити тіло кредиту, на яке нараховуються відсотки.

Якщо ж ви готові погасити позику повністю в кінці терміну пролонгації, то можете сміливо оформляти продовження. Зазвичай для цього достатньо погасити нараховані відсотки. Послуга часто доступна навіть для клієнтів МФО, у яких утворилася прострочена заборгованість. Уточнити умови пролонгації можна у служби підтримки компанії. Штрафи та пені в цьому випадку нараховуватися не будуть, колектори не будуть набридати дзвінками, кредитна історія не буде погіршуватися.

Порадада №3. Попросіть реструктуризацію

Багато МФО готові реструктуризувати борг — зупинити нарахування відсотків і розбити суму на кілька платежів. Це можливо, якщо ви зможете обгрунтувати важке матеріальне становище. Його причиною можуть стати:

  • втрата роботи;
  • серйозне захворювання;
  • втрата годувальника;
  • інвалідність та ін.

Надання програми реструктуризації — не обов’язок мікрофінансової організації, а її добра воля. Вам можуть відмовити, але спробувати все-таки варто.

Порадада №4. Отримайте займ на більш вигідних умовах

Проведіть розрахунки: скільки грошей ви виплатите в результаті з урахуванням нарахованих відсотків, пені та штрафів? Можливо, є сенс взяти для покриття боргу кредит на більш вигідних умовах. Наприклад, в банку або в іншій МФО. Пам’ятайте, що багато мікрофінансових організацій надають перші позики під 0% в рамках програм лояльності — тоді ви зможете погасити борг і уникнути нарахування штрафів, не витрачаючи при цьому зайвих грошей.

Оформити на вигідних умовах швидкий кредит на картку

Список компаній, які надають безкоштовні позики новим клієнтам, представлений на нашому сайті — ви можете ознайомитися з ним вже зараз. Однак експерти не рекомендують брати для закриття боргів нові позики на аналогічних умовах (зі ставкою в 1-2% в день). В цьому випадку ви збільшуєте тіло кредиту, на яке і нараховуються відсотки. Відповідно переплата буде істотно вище.

Рада №5. Не приймайте поспішних рішень

Пам’ятайте, що це звичайна проблема, а не катастрофа. Вашими діями повинен керувати виключно сухий фінансовий розрахунок. Багато боржників МФО в поспіху кидаються погашати борги, звертаючись за новими позиками. Це перший крок до «борговій ямі». У разі прострочення ваші дії повинні бути наступними:

  1. Зв’яжіться з представниками мікрофінансової організації і обговоріть ситуацію, що склалася, постарайтеся разом знайти з неї вихід.
  2. Підрахуйте розмір переплати, приділіть особливу увагу сумі штрафів і доцільність оформлення нової позики для погашення попередньої.
  3. Розгляньте можливість отримання безвідсоткових мікропозик в компаніях, в які ви ще не зверталися.
  4. Якщо МФО надає грейс-період (не нараховує пені і штрафи протягом якогось часу з моменту настання прострочення) — скористайтеся ним, щоб оплатити тільки тіло кредиту з нарахованими відсотками.
  5. Розгляньте можливість рефінансування боргу в банку.

Якщо ж ви не можете отримати банківський кредит самостійно, радимо вам бути обережними і уникати пропозицій шахраїв. На жаль, більшість кредитних брокерів лише оформляють за вас заявки в банки і ніякого впливу на позитивний результат не мають. Що ж стосується «кредитних донорів», то не з числа знайомих знайти їх практично нереально — швидше за все, ви потрапите до шахраїв.

Рада №6. Не бійтеся спілкування з колекторами

Якщо ви звернулися в авторитетну компанію, то її співробітники будуть працювати строго в рамках закону. Тому ви можете сміливо спілкуватися з представниками МФО і не боятися незаконних дій колекторів. Як правило, фахівці власної служби стягнення лише нагадують клієнтові компанії про прострочення і уточнюють причини несвоєчасного повернення боргу. Відповідно боятися їх немає сенсу.

Що ж стосується колекторських агентств, то їм мікрофінансові організації «продають» заборгованість клієнтів, які не виходять на зв’язок, і чий термін прострочення в середньому перевищує 1 місяць. Пам’ятайте, що МФО набагато вигідніше підтримувати контакт з вами і отримати гроші від вас, ніж продати заборгованість колектором. Тому діалог з представниками компанії в ваших інтересах.

Рада №7. Дізнайтеся, чого очікувати від МФО

Зверніться до відгуків в Інтернеті і дізнайтеся, чого можна чекати від фахівців служби стягнення мікрофінансової компанії. Намагайтеся приділяти особливу увагу негативним відгуками — не секрет, що більшість позитивних відгуків в мережі достовірними не є. Серед відгуків ви напевно знайдете ситуацію, ідентичну до вашої.

Відповідно ви отримаєте інструкції до дії і будете заздалегідь знати про методи роботи фахівців зі служби стягнення МФО. Однак не рекомендуємо робити поспішних висновків — все ж кожен випадок індивідуальний і не всі негативні наслідки, описані у відгуках, можуть мати місце у вашій ситуації.

Що робити, якщо ви прострочили займ в МФО