Чи варто українцям чекати пом’якшення умов кредитування

Згідно з даними за 2017-й рік обсяг споживчого кредитування населення в Україні зріс приблизно на 41%. Тоді банківські аналітики давали оптимістичні прогнози і очікували зростання. В цілому тенденція збереглася. Але якщо на початку року понад 75% банкірів розраховували на зростання корпоративних портфелів, то сьогодні вони більш стримані в коментарях. Рядові позичальники також не відчули видимих змін. Чи варто чекати пом’якшення умов кредитування українцям у другій половині 2018 го року? Дані суперечливі і вимагають аналізу.

Що показало опитування Національного Банку

Перш за все, оптимістичні настрої банкірів, які хоч і стали більш стриманими у висловлюваннях, проте все ще впевнені в збереженні тенденції зростання. На даний момент прогнозується збільшення обсягів виданих споживчих кредитів приблизно на 65% в порівнянні з аналогічними показниками за 2 останні квартали 2017 го року. На думку дослідників, кредитні портфелі повинні збільшити не тільки по відношенню до фізичних осіб, а й представників бізнесу, переважно малого і середнього.

Гроші в борг терміново на картку онлайн

Зберігається і ще одна позитивна тенденція — зростання вкладів населення, які до кінця року можуть наздогнати бізнес по аналогічним показникам. Особливо високий попит на споживчі кредити аналітики очікують саме в другому кварталі 2018 року. Згідно з дослідженнями, він повинен збільшитися мінімум на 56%. При цьому попит на валютне кредитування повинен поступово знижуватися, а ось на кредити в гривнях — рости. Це дасть новий поштовх до стабілізації ринку і, в кінцевому підсумку, може стимулювати банківські організації на пом’якшення умов споживчого кредитування. Зокрема, на зниження процентних ставок і комісій.

Що очікувати клієнтам банків до кінця 2018 го року

Експерти не рекомендують відкладати отримання строкових кредитів на кінець року. Якщо тенденція збережеться, то процентні ставки в середньому можуть бути знижені на 0.3-0.5%. З огляду на порівняно невисокі суми при споживчому кредитуванні, очікувати суттєвої економії не варто. Тому є сенс аналізувати максимум пропозицій перед вибором банківської організації.

Також рекомендується пам’ятати про необхідність вивчати кожну пропозицію, керуючись не тільки рекламними матеріалами. В ході досліджень були виявлені порушення правил видачі споживчих кредитів, передбачених чинним законодавством. Часто пропозиція здається вигідною тільки на папері — при складанні договорів кредитори свідомо ховають реальні процентні ставки, які можуть досягати 200% в рік. Також враховуйте можливу наявність комісій, платежів за обслуговування кредиту та часте нав’язування страховок. Також є сенс звернутися в кілька банків з відповідними кредитними продуктами і з’ясувати реальні умови.

Чи варто українцям чекати пом’якшення умов кредитування